Hybrydowy oczyszczacz powietrza Aria

1499 zł​

Poznaj Arię, przyszłość w technologii oczyszczania powietrza

Hybrydowy oczyszczacz powietrza ARIA łączy klasyczną technologię mechanicznych oczyszczaczy powietrza z wykorzystaniem fitoremediacyjnych właściwości roślin. ARIA wciąga powietrze z dołu, prowadząc je przez wiele filtrów, a także komorę UV-C, by na koniec doprowadzić je do gleby rośliny, gdzie w jej systemie korzeniowym zachodzi fitoremediacja niszcząca pozostałe toksyny i metale ciężkie, które mogą czaić się w powietrzu.

W ten sposób zaawansowana filtracja oraz naturalna moc roślin wspólnie eliminują aż 99% wszystkich zanieczyszczeń, zapewniając świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że roślina nawadniana jest automatycznie, jedyne o co musimy dbać, to napełnianie zbiornika na wodę.

Fitoremediacja zwiększa wydajność urządzenia (CADR) o 2400 m3 na dobę!

Technologia i natura

Zaprojektowany, aby dać to, co najlepsze z dwóch niewiarygodnie wydajnych światów. ARIA to hybrydowy oczyszczacz powietrza, w którym zintegrowano wysokowydajny mechanizm klasycznego oczyszczacza oraz innowacyjną technologię oczyszczania w połączeniu z niebywałą mocą roślin, opracowaną na podstawie badań prowadzonych przez NASA.

  • 6 etapów oczyszczania (Filtr wstępny, Filtr HEPA H13, Filtr z węglem aktywnym, Lampa UV-C, Generator jonów, Fitoremediacja)
  • Skuteczność oczyszczania PM2.5 (pył zawieszony): 99,99%
  • Skuteczność oczyszczania z bakterii i wirusów: 99,99%
  • Kompatybilność: Wi-Fi Asystent głosowy, iOS/Android

Piękny design

Tradycyjne myślenie o projektowaniu oczyszczaczy i koncentrowanie się tylko na ich funkcji praktycznej powoduje, że w Twoim salonie pojawia się rozpraszająca uwagę, burząca ład, nieporęczna maszyna. Podejście projektowe Arii jest proste i czyste. Oszczędna forma podkreśla piękno rośliny tak, aby całość wkomponowała się w wystrój Twojej przestrzeni.

Upcycling

Budując Arię zwracaliśmy uwagę na każdy etap produkcji. Skoro chcemy oczyszczać powietrze to nie możemy jednocześnie zaśmiecać Planety. Postanowiliśmy, tak przygotować opakowanie aby zminimalizować odpady związane z zabezpieczeniem produktu. Wpadliśmy na pomysł aby dać drugie życie naszemu opakowaniu. Zaprojektowaliśmy jego szatę graficzną w sposób, aby po prostej przebudowie mogło służyć jako funkcjonalny i estetyczny kontener.

Filtrowanie powietrza

PM2,5 to najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia atmosferyczne, których średnica nie jest większa niż 2,5 mikrometra. Uznawane są za najgroźniejsze dla zdrowia, ponieważ, ze względu na swoją wielkość, mogą przedostać się bezpośrednio do krwiobiegu człowieka. Aria, dzięki wbudowanej lampie UV-C, zestawowi filtrów i generatorowi jonów eliminuje do 99,99% nagromadzonych w powietrzu zanieczyszczeń mechanicznych, bakteryjnych i wirusów. Przeprowadza 6-fazowy proces uzdatniania powietrza, od eliminacji większych zanieczyszczeń (kurz, włosy, sierść, roztocza) po neutralizację nieprzyjemnych zapachów i nasycenie powietrza ujemnymi jonami.

– Mikronowy, siatkowy filtr wstępny: efektywnie blokuje włókniste cząstki o średnicy powyżej 2,5 mm ze skutecznością powyżej 99,99%. Filtr można czyścić kilkadziesiąt razy.

– Filtr powietrza medycznej klasy HEPA H13: pochłania szkodliwe cząsteczki nie mniejsze niż 0,3 mikrona. Filtr wychwytuje z powietrza 99,97% drobnych cząstek stałych, takich jak pył, zanieczyszczenia i alergeny, a także zmniejsza obecność pyłków kwiatowych i smogu.

– Filtr z węglem aktywnym: może odfiltrowywać formaldehyd / VOCS i inne zanieczyszczenia gazowe, aby utrzymać powietrze świeżym.

– Lampa UV-C: promieniuje światłem o długości fali: 100–280 nm, efektywnie eliminując bakterie i wirusy. Powstrzymuje ich ponowny rozwój.

– Generator jonów: wyrzuca ciągły strumień milionów ujemnych jonów krążących w powietrzu. Jony ładują bardzo drobne cząstki (np.: zarodniki pleśni i grzybów), powodując ich zbrylanie się, co czyni je większymi i łatwiejszymi do wychwycenia przez filtr powietrza.

– Proces fitoremediacji: oczyszczanie powietrza przez wchłanianie systemem korzeniowym rośliny metali ciężkich, substancji toksycznych, wirusów i bakterii. Roślina metabolizuje te odpady i przetwarza w masę zieloną. Reakcja wchłaniania / eliminacji odpadów odbywa się na powierzchni korzeni. Powietrze nanosi i osadza szkodliwe substancje, które wchłaniane są przez rośliny i przetwarzane m.in. w tlen. Z badań przeprowadzonych przez NASA wynika, że fitoremediacja jest bardzo efektywną metodą uzdatniania powietrza, szczególnie w połączeniu z filtrem węglowym.

Inteligentny oczyszczacz powietrza

ARIA została wyposażona w mnogość inteligentnych czujników, a wszystko wspomaga  proces sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Dzięki aplikacji Tuya wspomagającej korzystanie z ARII pod względem odczytu tychże czujników i sterowania jej częścią mechaniczną, użytkownicy mają możliwość ciągłego monitorowania otoczenia pod kątem jakości powietrza, jego wilgotności oraz temperatury. Z tych danych powstają raporty, które można na co dzień odczytywać w smartphonie m.in. z pozycji asystenta głosowego. ARIA posiada również funkcję WiFi, usprawniając tym codzienne jej użytkowanie.

Biblioteka roślin – aplikacja Tuya

Urządzenie posiada również niebywale interesującą cechę, mianowicie możliwość korzystania z aplikacji towarzyszącej, która pomaga wybrać najlepszą dla niego roślinę. Aplikacja ta została wzbogacona o bardzo innowacyjny autorski pomysł,  opracowany przez twórców ARII w oparciu o badania NASA – bibliotekę różnorodnych roślin, definiującą je jako najbardziej kompatybilne do całego systemu i posiadające najlepsze właściwości oczyszczające. Dzięki temu użytkownik będzie wiedział dokładnie jaką roślinę wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt i cieszyć się czystym, świeżym i pachnącym powietrzem. 

 

W zestawie otrzymasz:

  1. Hybrydowy oczyszczacz powietrza Aria
  2. Podłoże do roślin: (Substrat + Zeolit)
  3. Trójwarstwowy filtr 360°

A to wszystko w ekologicznym, przyjaznym środowisku opakowaniu z lnianym workiem.

Dane techniczne

Model: MAP-ZK-H2025-U29W

Ilość etapów oczyszczania: 6

Filtr wstępny: TAK
Filtr HEPA H13: TAK
Filtr z węglem aktywnym: TAK
Lampa UV-C: TAK (Długość fali: 100~280 nm)
Generator jonów: TAK (Stężenie jonów ujemnych 8 mln szt./cm3)
Fitoremediacja: TAK
Skuteczność oczyszczania powietrza

PM2.5 (pył zawieszony): 99,99%
Bakterie i wirusy: 99,99%
CADR+: 299 m3/h
Przepływ powietrza: 329 m3/h


Dodatkowe funkcje

Air Booster (patent Mateko): TAK
Laserowy sensor: PM2,5 TAK
Pomiar zanieczyszczeń (wewnątrz i na zewnątrz): TAK
Sensor TVOC: TAK
Sensor temperatury: TAK
Sensor wilgotności: TAK
Tryb Auto: TAK
Sterowanie spersonalizaowaną aplikacją: TAK
Biblioteka roślin – e-katalog: TAK

Dodatkowe wyposażenie

Napowietrzana donica: TAK
Wskaźnik poziomu wody: TAK
Zbiornik na wodę: TAK
Wodonośny knot: TAK
Podłoże do roślin: TAK (Substrat + Zeolit)

Zasilanie: 24/2 (DC V/A) (Adapter)
Moc znamionowa: 25W
Turbina: TAK
Poziom hałasu: 30/52 dB(A) (Nis./Wys.)
Prędkość nawiewu: Nis./Śr./Wys./Tryb nocny/Auto
Wymiary jednostki: 245 x 692,5 x 245 mm (Szer. x Wys. x Gł.)
Wymiary opakowania: 278 x 780 x 278 mm (Szer. x Wys. x Gł.)
Waga: 4.35/8.6kg (Netto/Brutto)
Kolor: Biały
Szacunkowy obszar zastosowań: 25m²
Kompatybilność: Wi-Fi Asystent głosowy, iOS/Android
EAN: 5903246542844

Kup teraz w specjalniej cenie 1499 zł!

  • Darmowa wysyłka!
  • Wysyłka w 24 godziny
  • 14 dni na zwrot